Дома Тагови Чудо од тесто

Таг: Чудо од тесто

Универзална смеса за најубавите печива, меки и вкусни: Чудо од тесто...

Од ова тесто можете да прaвите разни кифли, солени и слатки, лепчиња, пица, пити, погачи, леб… Потребни состојки: 900 - 1000 г брашно, 500 мл вода,...

Најубавото чудо од тесто со јогурт за мекици готови за 10...

Верувам дека ќе ви се допадне. Потребни состојки: 500 мл млеко 1 квасец 1 прашок за печиво 4 јајца 1 лажица сол 200 мл јогурт 1,4 кг брашно +- Постапка: Во млако млеко растворете...

Чудо од тесто без јајца и млеко: универзална смеса за најубавите...

Од ова тесто можете да прсвите разни кифли, лепчиња, пица... Потребни состојки: 900-1000 г брашно 500 мл вода 30 г свеж квасец или 10 г сув квасец 50 мл...