Дома Тагови чоколадна глазура

Таг: чоколадна глазура

МАГИЈА ОД 3 ЈАЈЦА – ОРЕВ КОЦКИ: Без миксер и без...

Најомилените колачи за правење се токму оние чиишто рецепти не бараат прецизно мерење на вага, туку сè се мери со чаша или лажица. Такви...

РОЛАТ КОЈ СЕ ПРАВИ 1 ДЕН ПРЕД НОВА ГОДИНА: без печење,...

Овој ролат е многу вкусен и се прави многу едноставно. Изгледа многу елегантен и се прави 1 ден пред Нова година за завршување слатко...

Чоколадна глазура – ОГЛЕДАЛО: совршено ги покрива сите недостатоци

Оваа глазура е вистинско огледало, отсликува се’ што ќе се постави над неа... а исто така, претставува добас спас во заден час, зошто секогаш...

БРЗА И ЕДНОСТАВНА – СОВРШЕНА ГЛАЗУРА ЗА ТОРТИ, без многу тинтарење...

Потребни состојки: 2 лажици желатин 3 лажици вода 200 мл слатка павлака за шлаг 200 г црно чоколадо Постапка: Измешајте го желатинот со ладна вода. Оставете 10 минути да набубри....

Лажна Унгарка готова е за 20 минути

Достојна замена – царица на домашните колачи... Потребни состојки: 800 мл вода 5 лажици шеќер 200 г чоколадо за готвење 1 маргарин/путер (250 г) 1 кг бисквити (спорт кекси) За глазура: 500...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"