Дома Тагови чоколаден колач

Таг: чоколаден колач

ЕВТИН КОЛАЧ СО ОДЛИЧЕН ВКУС: Без трошка чоколадо и путер

Ова е многу евтина верзија на попyларниот колач „брауни“, и ако ви се чини дека не е претерано вкусен затоа што не содржи чоколадо,...

„Спас десерти“ овие ги нарекувам кога доаѓа свекрва ми ненајавена, готови...

Го обожавам овој колач, посен е, па може да се прави во сите пригоди, а најдобро е што во фиока ги имам речиси секогаш...

Ќерка ми го обожава, го прави сама за 15 минути, а...

Овој колач го дознав од ќерка ми, прво не очекував да излезе нешто посебно, но вкусот е врвен. Таа ми кажа дека рецептот го...

Ако имате 1 чаша млеко и 2 чаши брашно, направете го...

Нема поубави од старинските колачи, бидејќи не само што се приготвуваат од природни состојки кои секојпат ги имате во кујната, тие се мерат со...

Ако имате еден грст лешници и смрзнати вишни, направете го овој...

За сите љубители на комбинацијата чоколадо со вишни, ви откриваме еден брз рецепт за многу вкусен колач кој лесно и едноставно ќе го приготвите...

„Едвај малку се излади, а внук ми со другар му половина...

На многумина им е познат како „Црн колач без јајца“ или „какао коцки“, а сигурно ќе го најдете запишан во тефтерот на вашата мајка...

ПОСНО И ЕЛЕГАНТНО: Го направив за 5 минути, додека децата си...

Колачот е лесен и брз за подготовка, само се мешаат сите состојки и потоа се пече и се прелива со чоколадна глазура или едноставно...

Едноставна чоколадна торта која е мека и се топи во уста,...

Многу едноставна подготовка а таков раскошен резултат. Оваа торта можете да ја подготв увате за родендени и други празнични прославување, но бидејќи е едноствна...

Ако ви се здосади од класичните рецепти со банана, направете го...

Измешајте неколку состојки и ќе добиете превкусен чоколаден колач за кој не треба многу работа. Со години го правам, и додавам по 1 мала...

ЧОКОЛАДЕН КОЛАЧ ЗА 5 МИНУТИ: Просто се прави и не е...

За овој колач можам да кажам дека е колачот од моите соништа. Вкусот му е божествен, се топи во уста и не можете да...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"