Дома Тагови чоколаден колач

Таг: чоколаден колач

ЧОКОЛАДЕН-ЧУДО КОЛАЧ СО 2 ЈАЈЦА: Едноставна подготовка, а толку е сочен...

За сите љубители на чоколадото, ова е совршен десерт. Речиси и да не постои човек што не го сака чоколадото или десертите приготвен и...

ЧОКОЛАДЕН КОЛАЧ СО САМО 3 ЛАЖИЦИ ШЕЌЕР – А може и...

Можеби ќе ве потсети на брауни колачињата, зашто по вкусот и изборот на состојките е многу сличен на нив, па сите љубители на чоколадни...

ТОРТА БЕЗ ЈАЈЦА ЗА 6 МИНУТИ: Ги измешав состојките и ја...

Некој да ми кажуваше дека може да се направи толку многу вкусна торта без јајца, па уште и за толку кратко време, немаше да...

ПОСТОТ НАБРЗО ЗАВРШУВА: Ова ми е омилениот чоколаден колач, едвај чекам...

Колачот лесно се приготвува: ги матите сите состојки, печете и прелевате со чоколаден вкусен сируп кој на колачот Црна дама му дава божествен вкус....

ЕВТИН КОЛАЧ СО ОДЛИЧЕН ВКУС: Без трошка чоколадо и путер

Ова е многу евтина верзија на попyларниот колач „брауни“, и ако ви се чини дека не е претерано вкусен затоа што не содржи чоколадо,...

„Спас десерти“ овие ги нарекувам кога доаѓа свекрва ми ненајавена, готови...

Го обожавам овој колач, посен е, па може да се прави во сите пригоди, а најдобро е што во фиока ги имам речиси секогаш...

Ќерка ми го обожава, го прави сама за 15 минути, а...

Овој колач го дознав од ќерка ми, прво не очекував да излезе нешто посебно, но вкусот е врвен. Таа ми кажа дека рецептот го...

Ако имате 1 чаша млеко и 2 чаши брашно, направете го...

Нема поубави од старинските колачи, бидејќи не само што се приготвуваат од природни состојки кои секојпат ги имате во кујната, тие се мерат со...

Ако имате еден грст лешници и смрзнати вишни, направете го овој...

За сите љубители на комбинацијата чоколадо со вишни, ви откриваме еден брз рецепт за многу вкусен колач кој лесно и едноставно ќе го приготвите...

„Едвај малку се излади, а внук ми со другар му половина...

На многумина им е познат како „Црн колач без јајца“ или „какао коцки“, а сигурно ќе го најдете запишан во тефтерот на вашата мајка...