Дома Тагови чоколаден колач

Таг: чоколаден колач

СУПЕР ВКУСЕН КОЛАЧ – прекрасна комбинација од чоколадо и вишни, брзо,...

Овие чоколадни коцки се толку многу вкусни, што нема да ви биде доволно едно парче. Чоколадниот вкус искомбиниран со вишни е толку совршен што...

Маж ми го обожава овој лесен и кремаст колач, не е...

Колачот е многу едноставен, се прави од неколку состојки кои секоја домаќинка постојано ги има во својата кујна. Ова е еден од оние колачи...

ЧОКОЛАДНИ КОЦКИ ОД 3 СОСТОЈКИ: Брзи и многу вкусни

Чоколадните коцки се едни од омилените десерти кои се јадат во еден залак. Овојпат за вас подготвивме неколку предлози, од кој првиот колач се...

ФЕНОМЕНАЛЕН КОЛАЧ СО ЈАБОЛКА: Евтин, едноставен и брз, а толку сочен...

Ова е еден од оние рецепти кои се приготвува од многу малку состојки кои веќе ги имаме дома, а се добива многу вкусен колач...

БРАУНИ ВО КРЕМ: Чоколаден колач со мак во ванила крем, па...

Брауни е американски колач со многу едноставна подготовка, меѓутоа спаѓа меѓу најомилените поради неговата сочност и богат вкус. Ова е негова верзија со мак/афион...

СОЧЕН ЧОКО-КУГЛОФ: Мек и мирисен чоколаден колач кој се топи во...

Кога станува збор за чоколадните колачи може да кажам дека ги сакам во секаква варијанта, посуви или посочни, покремасти или побисквитни, послатки или понеутрални....

СОЧНИ ЧОКОЛАДНИ ШТАНГЛИ: Подобар колач со јаболка од овој не сум...

Многу вкусен, лесен и сочен колач со прекрасен вкус на јаболка и чоколада. Може да се презентира како зимски колач, но добро разладен може...

ЧОКОЛАДЕН КОЛАЧ: Најевтин колач досега, а толку е сочен и вкусен,...

Овој рецепт толку ме изненади со својата едноставност и брзо приготвување, а примамлив со својот изглед, што доцна во ноќта кога го пронајдов овој...

МЕКА ЧОКО-КЕКС ТОРТА ЗА 5 МИНУТИ: Чудо од десерт со невеpојатен...

Ова е уникатен десерт кој се приготвува за 5 минути, а има невеpојатно одличен вкус. Пробајте го еднаш и ќе се уверите колку е...

ЧОКОЛАДЕН-ЧУДО КОЛАЧ СО 2 ЈАЈЦА: Едноставна подготовка, а толку е сочен...

За сите љубители на чоколадото, ова е совршен десерт. Речиси и да не постои човек што не го сака чоколадото или десертите приготвен и...