Дома Тагови чоколаден колач со пудинг

Таг: чоколаден колач со пудинг

Евтин и вкусен чоколаден колач кој просто се топи во уста

Рецепт: Милица Михајловиќ Потребни состојки: 250 мл јогурт 100 мл масло 100 мл млеко 3-4 лажици шеќер 1 ванилин шеќер 7 лажици брашно 3 лажици какао во прав 1 прашок за печиво 200 мл...