Дома Тагови чоколаден колач ден и ноќ

Таг: чоколаден колач ден и ноќ

КАТЕРИНА КОЛАЧ: Домашен чоколаден десерт со евтини состојки кои сите ги...

Овој колач во тефтерот ми е запишан ми е како „Катерина“, но некаде го среќавам и како „Ден и Ноќ“. Се приготвува едноставно со...

ЕВТИНИ КОЦКИ: Вкусен колач кој ќе го обожавате, според рецептот на...

Во старите тефтери овој колач е запишан како „Ден и ноќ“, едноставен и евтин десерт кој порано го правеа нашите баби, а денес е...

Неверојатно вкусен домашен чоколаден колач кој ја освои планетата, пробајте го...

Рецепт и видео прилог на Гурман Тв – Домашен чоколаден колач кој ја залуде планетата. Домашен чоколаден колач со неколку креми и глазура. Неверојатно вкусно!...