Дома Тагови чај од цреши

Таг: чај од цреши

ЛИСТОВИ И ПЕТЕЛКИ ОД ЦРЕШИ: Искористете ги и направете лекови кои...

Сезоната на цреши уште малку ќе заврши, а наместо да ги оставите да скапат на дрвото од нив може да направите лековити рецепти кои...

ЈАДЕТЕ ГИ ДОДЕКА ГИ ИМА, црешите се богат извор на минерали,...

Сезоната на цреши уште кратко време е со нас, а за да останете здрави и витки се препорачува да ги искористите до последна. За...

Само еден грст цреши спречува сто болести: Ги смирува нервите, го...

Црешите се исклучително здраво овошје бидејќи содржат големи количества витамин Ц, фолна киселина, калциум, железо, но и најзначајниот од сите – антоцијанидинот. Колку повеќе поцрвенуваат,...

Чај од црешови дршки – лек за исфрлање на песок од...

Лековити делови на црешата: за берење и преработка се погодни цвет, лист и кора кои се собираат пролетно време, а плодот во мај и...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"