Дома Тагови чај од мајчина душица

Таг: чај од мајчина душица

Сируп од мајчина душица, помага при грчеви, пневмонија и ја разредува...

Мајчина душица (Thymus serpyllum) е лековито растение кое помага при грчеви во стомакот. Оние кои стра.даат од чест бронхитис, густ секрет во белите дробови,...

Заборавете на вртоглавицата, високиот холестерол и проблемите со штитната жлезда, лек...

Многу луѓе кога се соочуваат со здравствени проблеми посегнуваат по ле.кови. Овие лекови го прават проблемот посериозен. Без оглед на видот на здравствениот проблем,...

Овој напиток го нарекуваат инфузија на животот: Го крепи телото после...

Мајчината душица не е само зачин. Оваа сестрана билка е полна со здрави витамини. Првенствено изобилува со витамин Ц, а исто така е одличен...

КОЈ ПРОБАЛ НЕ СЕ ПОКАЈАЛ: Заборавете на вртоглавица, висок холестерол и...

Голем број луѓе кога ќе се соочат со некој здравствен проблем, без разлика на неговата тежина, веднаш посегнуваат по лекови. Меѓутоа, честопати лековите имаат...

Зуењето во ушите и вртоглавицата ќе станат минато: 6 природни лекови

Секој барем еднаш во својот живот се соочил со непријатниот проблем - вртоглавицата, па сте морале да прилегнете бидејќи сте се чувствувале како целата...

Зајакнете го имунитетот и подобрете го општото здравје со намирници кои...

Медицинските растенија и билки се вистинска ризница за здравјето и можат да помогнат во зајакнувањето на имунитетот, а некои од нив се користат со...

Македонската билка лечи 7 тешки болести – еве ги непроценливите квалитети...

Една од најпопуларните билки кои растат во изобилство во нашата земја е мајчината душица, како што нашиот народ ја нарекува мајкина душичка. Таа е...