Дома Тагови чај од дуња

Таг: чај од дуња

СЕЗОНА Е – РЕЦЕПТ ЗА СИРУП ОД ДУЊИ ЗА БРОНХИТИС: Запишете...

Дуњата e препознатлив есенски плод. Омилена е за приготвување слатка, компоти и џемови, но малкумина знаат дека покрај тоа, таа е вистински лек за...

Домашно слатко од дуњи за 20 минути, едноставно и вкусно, а...

Дуњата e плод на есента, но е вистински лек за организмот. Откако ќе прочитате за што сè е корисен овој плод, сигурни сме дека...

Дуњите се одличен лек за желудникот, цревата и белите дробови ако...

Што се' може да лекува дуњата – рецептите се најдолу во текстот. -Лековити се и плодовите и листовите и семето, а посебно сокот и сирупот....