Дома Тагови брзо лиснато тесто

Таг: брзо лиснато тесто

ПИТА, ПЕЧИВО И ПОГАЧА: Го направив овој 3 во 1 ручек,...

Одамна не сум направила нешто толку многу вкусно, притоа и декоративно, а олку пофалби не памтам кога последен пат сум добила. Не знам како...

СИТНО ЛИСНАТО ТЕСТО – КАКО ОД МАРКЕТ: Свиткајте, исечете и испечете,...

Ова лиснато тесто е толку многу добро, сите што го пробале се воодушевиле. Печивата се подготвуваат многу брзо, а тестото не се остава да...

ЛИСНАТО ТЕСТО ПО ШКОЛСКИ: Вака учев да го правам во школо...

Ова лиснато тесто е толку многу добро, рецептот го знам веќе 20-тина години и сѐ уште го подготвувам. Го нарекувам школски рецепт, така научив...

Рецептот на свекрва ми за најубавата лисната погача: само 10 минути...

Овој рецепт за лисната погача го добив од свекрва ми која знае многу рецепти кога станува збор за тесто. Без разлика дали е за...

Во слободно време замеси и замрзни, а кога сакаш испечи: вкусни...

Во слободно време замеси и замрзни, а кога сакаш испечи: вкусни печива со мелено месо. Рецепт на Сања од каналот Аурора Рецепти. „Здраво драги...