Дома Тагови брзи мекици

Таг: брзи мекици

НАЈДОБРОТО ТЕСТО ВО СВЕТОТ: Јогуртни уштипци, се прават за 15 минути,...

Овој рецепт можат да го приготват и почетници во кујната. Следното утро направете појадок со кој ќе го израдувате вашето семејство. „Мекици“, „пишии“, „уштипци“...

НАЈДОБАР И НАЈБРЗ РЕЦЕПТ ЗА МЕКИЦИ: Без чекање тестото да стаса,...

Мекиците се вистинскиот избор за појадок, бидејќи се комбинираат со најразличен прилог, во слатка или солена варијанта. Може да ги јадете со кајмак, сирење,...

1 чаша газирана вода и брашно и добивате посни мекици за...

Рецепт на Саце од Саце Рецепти.Домашно тесто слично на мекици. Излегуваат многу парчиња, а толку се превкусни што веднаш се јадат. Одлични се за...

Мекици готови за половина час, без чекање тестото да стасува, не...

Фото и рецепт: Верица Николиќ – мекици готови за половина час. Ова е еден од подобрите рецепти за брзи мекици кои се одлични за појадок...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"