Дома Тагови брзи крофни

Таг: брзи крофни

БРЗИ КРОФНИ: Толку се добри што денес двапати ги правев

Едноставни, брзи, одлични, но и брзо ги се изедуваат, особено ако ги правите помалечки за вашите најмили, а секако и за нас возрасните. Постапката...

Без јајца – рецепт за меки и нежни крофни кои...

Првите крофни се смета дека изгледале како ленти тесто натопени во мед и исечени на парчиња. Во текот на 15-ти век, крофните доживеале вистинска...

Една работа ги уништува крофните и тестото: На овој начин нема...

Ако некогаш сте правеле крофни и ви излегле жилави и многу масни, тогаш грешката е во самиот рецепт. Иако се познати состојките од кои...

МИНИ КРОФНИЧКИ СО ЈАБОЛКА: 1 трик прави да не знаете дали...

Овие вкусни и брзи крофнички се меки и воздушести, а јогуртот во тестото ги прави да бидат уште понежни од што се. Но, вкусот...

„Како ли не го знаев овој рецепт порано“: печива полнети со...

Овие вкусни полнети крофни се прават од неколку состојки, а рецептот е направен по сите прописи за тестото да биде меко и воздушесто. Воопшто...

ПАМПУШКИ ИЛИ СЛАТКИ ПУНЏИ: тестото е слично на крофни, не впиваат...

Вкусните мали крофнички кои ги нарекуваат и „пампушки“ може да се прават во слатка или солена варијанта, растат големи од квасецот кој го има...

КРОФНИТЕ ВИ ИЗЛЕГУВААТ ЖИЛАВИ БИДЕЈЌИ ГИ МЕШАТЕ СОСТОЈКИТЕ ПОГРЕШНО: без чаша...

Ако некогаш сте правеле крофни и ви излегле жилави и многу масни, тогаш грешката е во самиот рецепт. Иако се познати состојките од кои...

Крофни меки како памук, толку е добро тестото што расте како...

3 рецепти за шупливи и меки крофни како памук кои веднаш ќе ги изедете со вашите најблиски. Многу лесно се прават, а вкусот не...

Крофнички без квасец за 10 минути се готови – ќе се...

Рецепт и видео презентација на Сара од Мои Домашни Рецепти - Брзи крофнички без квасец, за 10 минути готови. Рецептот го испроба нашата драга...

Домашни, меки крофни како памук поубави од оние во пекарница

3 рецепти за шупливи и меки крофни како памук кои веднаш ќе ги изедете со вашите најблиски. Многу лесно се прават, а вкусот не...