Дома Тагови брза торта за 15 минути

Таг: брза торта за 15 минути

ЕДНОСТАВНА И ЛЕСНА ТОРТА СО КАРАМЕЛИЗИРАНИ ОРЕВИ, многу вкусна и брзо...

ЛЕСНА ТОРТА СО КАРАМЕЛИЗИРАНИ ОРЕВИ, многу вкусна и брзо се подготвува. Рецепт на Гурман ТВ. Едноставна, но со посебен вкус, кремаста торта со карамелизирани...

Супер брза плазма торта за 15 минути

I РЕЦЕПТ Брза плазма торта со капри вкус, за 15 минути е готова Доколку ви се најават гости а вие немате ништо слатко за да...

Кремасто задоволство со кокос и кекси – за 15 минути

Рецепт и видео презентација на CooKing - Кремасто задоволство со кокос и кекси - за 15 минути е готов, а никој не може да...

ЧОКО МОКО торта која се прави за 15 минути – едноставна...

Рецепт и видео прилог на Лејла Мурселовиќ од "Е-Кујна" - Чоко-моко торта со готови кори. Верувам дека многумина ја правеле или барем ја јаделе оваа...

Торта без јајца и без печење, готова за 15 минути –...

Рецепт и видео прилог на Лара од CooKing: Чоколадна торта, готова за 15 минути. Чоколадна торта идеална за сите љубители на чоколадото кои немаат многу...

Нежна свиленкаста торта со овошје и плазма – готова е за...

Рецепт и видео презентација: Амина Хусиќ Нежна и свиленкаста торта која ќе ве освежи и ќе ви ги разбуди сите сетила. Под пишаниот рецепт можете...