Дома Тагови Брза сладолед торта

Таг: Брза сладолед торта

ДОМАШНА СЛАДОЛЕД ТОРТА ОД 3 СОСТОЈКИ СО ЈАГОДИ: Многу вкусна, лесна...

Торта со јагоди, со најубавото шумско овошје, се прави брзо и едноставно, а вкусот е врв. Не очекував толку добар резултат, идеална е за...

Сладолед торта со нутела, плазма и јагоди – за 15 минути...

Оваа торта мора да ја пробате! Лесна и освежителна, сладолед торта со јагоди, нутела и плазма, која се приготвува за само 15 минути. Потребни состојки: 130...

СЛАДОЛЕД ТОРТА – Измати, филувај и уживај – без печење

Освежителна торта сладолед која освен што прекрасно изгледа, има и преубав вкус. Ќе уживате во неа! Потребни состојки: 1 литар млеко, 300 г шеќер, 2 ванилин шеќер, 500 г...

Брз сладолед колач

Вкусен кремаст колач кој нема да ви одземе многу време. Потребни состојки: 6 јајца 8 лажици шеќер 3 лажици брашно 10 лажици мелени ореви ½ прашок за печиво За крем: 250 г...

БРЗА СЛАДОЛЕД ТОРТА КОЈА НЕ СЕ ПЕЧЕ

Вкусот е одличен, се јаде во еден ден! Потребни состојки: 5 јајца, 11 лажици шеќер, 3 шлаг крем, 450 мл млеко, 1 ванилин шеќер, 100 г мелени ореви, 100 г мелени бисквити, 3...

Сладолед торта готова за 15 минути а можеби и побрзо

Од тортата излегуваат 16 големки парчиња. Потребни состојки: 1,25 литар слатка павлака (засладена хопла за шлаг) 2 кесички шлаг фикс 200 г готови пуслици 300 г млечно чоколадо за...

Сладолед торта: Освежување за летните денови – брзо е готова а...

Ќе се изненадите од овој лесен вкус во кој се ужива. Потребни состојки: 500 мл слатка павлака 500 мл кисела павлака 150 г шеќер 160 г чоколадо 10 издробени или...

Сладолед торта за 15 минути – “МРЗЛИВ МАЖ”

Да ви кажам искрено многу се насмеав кога го дознав името на тортава. Бев на гости кај пријателка и кога ме послужи со тортата-сладолед...