Дома Тагови брза салата

Таг: брза салата

ЛАДНА САЛАТА СО ПЧЕНКА: вкусот е кремаст, веднаш се изедува од...

Ладна салата за која ви треба 5 минути да ја подготвите, а после уште 5 да ја изедете. Може да ја правите во количина...

ДЕЛИКАТЕС САЛАТА КОЈА СЕ СЕЧЕ КАКО ТОРТА: многу декоративна, украс за...

Кога првпат ја пробав оваа салата многу бев изненадена од процесот како е направена и си реков, ова може да го направи само професионалец....

КРАЛИЦА НА СЕКОЈА ТРПЕЗА: препознатлива е по вкусот на туната, мајонезот...

Вкусна салата која може да ја послужувате во сите прилики, за родендени, мрсни слави или некоја друга пригода. Излегува навистина обилна и сите ми...

ЕДНОСТАВНА СУСАМ САЛАТА ОД 4 СОСТОЈКИ: За 5 минути готова, вкусна...

Ова е салата која сите ја обожаваат. Се приготвува за неверојатно кратко време и превкусна е. Може да се послужи како предјадење во некој...

Велигденска салата со моркови, сирење, павлака и малку кикирики – прсти...

Рецепт за кремаста, вкусна кремаста салата од моркови. Ја нареков “Велигденска салата” бидејќи се ближи Велигден, а морковот ме инспирираше така да ја наречам. Инаку...