Дома Тагови брза погача со кисела павлака

Таг: брза погача со кисела павлака

НЕ ЗНАЕМЕ ЗА НАСИТКА: ВРТЕНА ПОГАЧА-ЧУДО НЕВИДЕНО, НАЈМЕКА, НАЈВКУСНА, НАЈЕДНОСТАВНА

Оваа лисната погача ќе ве воодушеви со мекиот и воздушест вкус, но и со неверојатно лесната подготовка. Рецептот е наменет за сите, дури и...

БЕЗ СТАСУВАЊЕ И ЧЕКАЊЕ: Магична пита во тепсија за 15 минути,...

Замесете, свиткајте и печете. Брза погача како полжав (пита), наполнета со крем сирење и спанаќ. Без растење и чекање на тестото, за 15 минути...

НАЈМЕКАТА ПОГАЧА БЕЗ КВАСЕЦ: Брзо се прави, не се чека да...

Зар има нешто поубаво од тоа кога куќата ќе замириса на врела домашна погача, тазе испечена, мека, вкусна и топличка. А уште подобро е...

Фантастичен рецепт: Брза, вкусна и мека погача, готова за само половина...

Рецепт и видео презентација на “Seprica” – Мека погача со кисело млеко. Одлична погача која е мека како памук, мирисна и вкусна, може да ја...