Дома Тагови брза плазма торта за 15 минути

Таг: брза плазма торта за 15 минути

МАГИЧНА ТОРТА: 6 лажици од ова, уште 6 од она, и...

Mинатиот викенд ми дојдоа неколку пријателки на гости и бидејќи немав многу намирници дома, решив да ја направам тортата на баба ми, која таа...

ПЛАЗМА ТОРТА СО СУВИ КАЈСИИ БЕЗ ПЕЧЕЊЕ: Старински рецепт, се послужуваше...

Плазма колачот е десерт на моето детство. Често го подготвуваше мајка ми и баба ми, а јас и сестра ми најмногу го јадевме со...

ПЛАЗМА ТОРТА ЗА 16 МИНУТИ: Нема побрза, а толку вкусна и...

Едноставен рецепт за приготвување, а потребни се само 5 состојки. За да излезе во ваква форма како од фотографијата, потребен ви е долгнавест и...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"