Дома Тагови брза кремаста торта

Таг: брза кремаста торта

ХИТ РЕЦЕПТ: Не е ни сладолед, ни торта – чоколаден колач...

Љубителите на чоколадните десерти ќе бидат воодушевени, бидејќи овој колач е подобар дури и од сладолед. Три слоја од чоколадо, толку кремасто што се...

КРЕМАСТА ТОРТА БЕЗ ПЕЧЕЊЕ: Оваа торта нема пандишпан, ниту бисквит, сите...

Оваа торта нема пандишпан како што имаат останатите торти и колачи. Без печење, направете ја најкремастата торта која се состои од 3 различни филови...

ЗДРАВА ТОРТА-КОЛАЧ СО СЛИВИ: Може да ја јадете додека сте на...

Оваа торта почнав да ја правам секој ден, без печење само со јаткасти плодови. Свекрва ми ме научи да ја правам, а оттогаш сите ме...

ТВИКС ТОРТА КОЈА СЕ ТОПИ ВО УСТА: има вкус како најубавата...

Со оваа „Твикс“ торта не може да згрешите, сите ќе ја обожаваат, исто како кај мене дома. Кога ја направив првпат, сите другарки ми...

НАЈКРЕМАСТИОТ ДЕСЕРТ ВО СВЕТОТ: Колач „чоко-пудинг“ ќе сакате секој ден да...

Чоколаден пудинг колач – Сочен и превкусен, постар рецепт, одличен десерт – Многу вкусен колач по стар рецепт со многу вкусна подготовка. За приготвување...

ЧУДО ОД ТОРТА: без печење, брашно, јајца, сите ќе ви благодарат...

Брза торта без печење и некое посебно приготвување. За новите домаќинки е супер брз рецепт, но и за оние кои немаат многу време. Се...

НАЈЛЕСНАТА ТОРТА ШТО НЕКОГАШ СУМ ЈА НАПРАВИЛА: со пудинг, чоколадо и...

Сега ќе ви го покажам рецептот за највкусната торта која некогаш сум ја јадела. Нема уште име, а не можам да ја наречам бисквитна...

ВКУСНА ТОРТА ЗА 5 МИНУТИ: Свекрва ми ми покажа како се...

Свекрва ми ме научи како да готвам, а неодамна ми го покажа рецептот за оваа превкусна торта. Се приготвува многу лесно и брзо, па...

БОЖЕСТВЕНА ТОРТА ЗА БОЖИЌ: Без печење и брзо е готова, се...

Убава кремаста торта која се приготвува со пудинг и чоколадо. Постапката е брза и едноставна, а резултатот е божествен. Тортата е прикладна подеднакво и...

БОЖИЌНА ТОРТА ЗА 5 МИНУТИ СО ЧОКОЛАДО И ОРЕВИ: Пријателите ја...

Чоколадна торта од само шест состојки која не се пече - ќе ви стане вашиот омилен десерт. Тортите се омилена слатка за секоја свечена...