Дома Тагови брза кремаста салата

Таг: брза кремаста салата

Секогаш кога ни доаѓаат гости, правам една од овие кремасти салати,...

Во продолжение може да прочитате неколку инспиративни идеи за свечени салати кои може да ги направите во секое време, бидејќи се прават многу брзо....

Oваа салата ја нема ни во етно рестораните, кремаста и многу...

Топло ја препорачувам оваа салата, кога ќе ја пробате ќе се уверите колку е добра. Освежителна и со малку киселкаст вкус кој дава посебна...

Лесно, брзо, прсти да излижеш: Неодолива БОЖИЌНА КРЕМ САЛАТА – подгответе...

Се ближи православниот Божиќ, најсреќниот ден во христијанството. За еден толку важен ден имам совршен рецепт за крем салата-ладно предјадење. Ваквата салата може да...

НОВОГОДИШНА САЛАТА ЗА 2023: Од само 2 состојки се разликува од...

За празниците речиси сите ја подготвуваат pycката салата која е неизбежна, особено на новогодишната трпеза. Pycката салата или Мимоза салатата се омилените салати кои...