Дома Тагови брза јафа торта

Таг: брза јафа торта

КОЛАЧ ЗА 15 МИНУТИ: Кoга ќе измешате чоколадо, јафа кекси и...

Комбинација од јафа кекси, пишкоти и чоколадо е една од совршените. Колачот сам по себе е многу декоративен и не се пече. Се подготвува...

ЧОКОЛАДНА ЈАФА ТОРТА: За 15 минути е готова, многу вкусна и...

Кога немам многу време да поминувам во кујна, а сакам нешто вкусно и декоративно за различни поводи, тогаш набавувам готови кори и веднаш за...

Не сум јадела поубав колач: Пишкоти, јафа кекси и крем бананчиња...

Отсекогаш сум ги сакала непечените колачи поради тоа што имаат многу кремаста структура и се многу вкусни. Покрај тоа не вклучувате рерна и ги...

JAФА ТОРТА: Направете ја оваа непечена торта со ресани и уживајте...

Ова е рецептот на мојата пријателка Бранка за една обична, но многу вкусна торта која најчесто ја прави за родендени или забави, и е...

ЈАФА КОЛАЧ: Од неколку состојки, без печење, брзо, вкусно, за чиста...

Има повеќе рецепти за Јафа колачи, но овој рецепт сите ми рекоа дека им е најубав, а пријателките и сосетките веднаш ми побараа рецепт...

ФАНТА ЈАФА ТОРТА – брза за 15 минути, без печење, без...

Мала комбинација од јафа кекси, фанта сок, мелени кекси, ванила... Тортата е без декорација за да може убаво да се видат слоевите. Брза и...