Дома Тагови брза излеана пита

Таг: брза излеана пита

Повкусна пита одамна не сум јадела, целата е како пуфка –...

Овој рецепт искрено препорачувам да си го запишете, затоа што подготовката е многу лесна и едноставна, а питата има неодолив вкус. Повкусно нешто во...

ПИТА СО СЛАНИНА И ЛУК: Јадење за мерак, прсти да излижеш,...

Mногу вкусна пита која нема да ве остави рамнодушни. Тестото не се меси, само се соединуваат состојките и потоа се развлекува низ тепсијата. Има...

Домаќинка од Турција сите ги воодушеви со оваа пита која се...

Кога се брзате а потребен ви е практичен и брз рецепт, тогаш секогаш можете да се свртите кон излеаните пити кои се приготвуваат лесно...

СКОПСКО ЛЕПЧЕ: се меша за 10 минути и се става на...

Рецептот го добив пред многу години од мојата кума и редовно го правам дома бидејќи на децата им е омилен појадок. Се прави толку...

„Само прелијте го ова преку компирот и ќе добиете вкусна вечера...

Оваа пита е мека како душа, а се прави многу брзо и доста едноставно. Се користат евтини состојки и секој може да си дозволи...

Многу брза излеана пита со спанаќ, вкусна и здрава, може да...

Ова е од оние пити кои можете секој ден да ги јадете без грижа на совест, бидејќи многу е здрава. Се приготвува многу брзо...

ПРЕСНАЦ: 4 состојки, измешај и печи, ова мајка ми го правеше...

Ова е јадење кое мајка ми често го правеше кога бевме деца, но и денес често го прави кога ќе се собереме целото семејство...

БРЗА ПИТА СО СПАНАЌ И СИРЕЊЕ: Се меша, се излева и...

Солено печиво со спанаќ, брзо се приготвува а вкусот му е фантастичен! Може да се приготвува за појадок или вечера, а може да го...

ВКУСЕН И БРЗ ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА, измати и излеј, инспирацијата ја...

ВКУСЕН И БРЗ ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА, измати и излеј, инспирацијата ја добив од турски рецепт. Рецепт на Емилија од Емилина Кујна. Многу вкусен оброк...

Воздушеста, мека како сунѓер пита со сирење – за почетници

Рецепт и видео презентација на Том Филос – Мека пита со сирење. Одличен рецепт кој секому добро ќе му дојде. Милина од пита, многу е...