Дома Тагови брза излеана пита

Таг: брза излеана пита

ПЧЕНКАРНА ПИТА-ПРОЈА: Рецепт кој мора да го пробате, многу брзо и...

Оваа пченкарна пита (проја) е одлична да се јаде послужена како предјадење, со мезе, или пак да се послужи како еден од главните оброци...

ИЗЛИЕНА ПИТА ОД ЈАБОЛКА: Потребни ви се 5 минути за подготовка

За оваа пита од јаболка има повеќе варијанти, во зависност од продуктите кои ги имате во мометот, но и од вашиот вкус. Може да...

Лажна пита со пилешко и гриз: Никогаш поедноставна, само измешајте ги...

Лажните пити стануваат сѐ попопyларни ширум светот, од причина што се многу лесни за подготовка. Петнаесет минути поминати во кујна за подготовка, а после...

ПОСНА ПРОЈА СО ПРАЗ: Порано не можеше да се замисли посната...

За време на постот секој рецепт за некое посно јадење е повеќе од добредојден. Така и овој рецепт за посна пченкарна проја која може...

ПИТА СО ГРИЗ И СИРЕЊЕ: Брза, мекичка и многу вкусна –...

Кога станува збор за појадоците и вечерите, нема ништо поубаво од домашно испечена пита, топличка и мирисна, со чаша јогурт или кисело млеко. Оваа...

ПИТА СО ЗЕЛЕНЧУК И КАШКАВАЛ, ПРЕЛИЕНА СО СМЕСА ОД ЈАЈЦА: Целата...

Повкусна пита одамна немам јадено. Оваа пита се прави многу лесно, со тоа што се состои од две смеси. Првата смеса е тенко и...

НАЈУБАВИОТ РЕЦЕПТ ЗА СЛАТКА ПОГАЧА СО СУСАМ, МЕКА КАКО ДУША: Омилениот...

Погачите ми се омилено јадење од детството и секогаш кога ги правам, имам убави спомени. Има милион рецепти за различни погачи, а денес ќе...

Повкусна пита одамна не сум јадела, целата е како пуфка –...

Овој рецепт искрено препорачувам да си го запишете, затоа што подготовката е многу лесна и едноставна, а питата има неодолив вкус. Повкусно нешто во...

ПИТА СО СЛАНИНА И ЛУК: Јадење за мерак, прсти да излижеш,...

Mногу вкусна пита која нема да ве остави рамнодушни. Тестото не се меси, само се соединуваат состојките и потоа се развлекува низ тепсијата. Има...

Домаќинка од Турција сите ги воодушеви со оваа пита која се...

Кога се брзате а потребен ви е практичен и брз рецепт, тогаш секогаш можете да се свртите кон излеаните пити кои се приготвуваат лесно...