Дома Тагови брза еклер торта

Таг: брза еклер торта

ЕКЛЕР ТОРТА: После 2 дена ми се чини дека е највкусна,...

Со некои рецепти за торти и колачи едноставно не можете да погрешите бидејќи се безвременски. Меѓу првите места во оваа група припаѓа еклер тортата...

ЕКЛЕР ТОРТА СО БИСКВИТИ – Без печење, брза, едноставна и многу...

Кога ви се јаде нешто убаво за десерт, но немате многу време да поминувате во кујна, ниту да одите во продавница по намирници, секогаш...

ЕКЛЕР КОЛАЧ КОЈ СЕ ТОПИ ВО УСТА: најубав е после ден-два,...

Сочен колач кој во вкусот потсетува на еклери, мора да го пробате, ептен е вкусен. Рецептот го добивме од нашата драга читателка Анета Ане....

ПРОФИТЕРОЛ ТОРТА: Слична на еклер колачите, но многу покремаста и повкусна

ПРОФИТЕРОЛ ТОРТА, слична на еклер колачите, но многу покремаста и повкусна. Рецепт на каналот „Сите на Маса“. Многу вкусна торта со голем слој на...

Вкусна еклер торта, се топи во уста, многу лесна за подготвување...

Едноставна кремаста принцес торта, а некои ја нарекуваат еклер или карпати торта поради височинките на тестото. Секој што јадел еклери или принцес крофни му се...