Дома Тагови брз ручек за 30 минути

Таг: брз ручек за 30 минути

БАТАЦИ-КРОКЕТИ: Посочни и повкусни не сме јаделе досега, евтин ручек, прсти...

Еден ден долго се мислев што да приготвам за ручек, да не биде нешто што секојдневно што го правам, да биде нешто поразлично, но...

Внуците ги изедоа сите батачиња во едно седнување: Ги маринирав на...

Mинатиот викенд ги чував внуците цел ден, па за ручек им подготвував батачиња со печени компири, по нивна желба. Случајно, минатиот месец додека гледав...

БРЗИНСКИ РУЧЕК ЗА 20 МИНУТИ: Многу вкусно јадење од 2 состојки,...

Ручекот не мора секогаш да биде некое комплицирано јадење за кое треба да одвоите неколку часови поминати во кујната. Може набрзина да подготвите јадење...

Запишете си го рецептот за пита од 1 кг компир: Ручек...

Не знам за вас, но кај мене дома од оваа пита секогаш останува, толку многу ни е вкусна и се прејадуваме од две парчиња....