Дома Тагови брз ручек за 15 минути

Таг: брз ручек за 15 минути

Печен ослич: Мајка ми и свекрва ми го печат врз ситно...

После овој рецепт, повеќе нема да ја пржите рибата и нема да си ја валкате кујната, ниту ќе ви замирисува. Осличот излегува сочен, мек...

МУСАКА ОД ПИПЕРКИ: Кога е ладна е подеднакво вкусна како и...

Мусака од похувани пиперки, се јаде ладна или топла. Мене ми е повкусна дури и од обичната мусака со компири, а се прави многу...

РУЧЕК ЗА ПРЕЗАФАТЕНИТЕ: Брзо и многу економично, го подготвив за 15...

Ако немате многу време да подготвувате ручек, овој рецепт е за вас, баш заради тоа што се подготвува за многу кратко време. Со макароните...

,,Ова е најбрзиот и најекономичен ручек за нас”, шпагети кои се...

Овој рецепт за тестенини во сос го научив од мајка ми. Таа ни ги правеше кога бевме деца со брат ми, а сега јас...

Ова го јадевме како деца кога месото беше скапо да се...

Кога бевме деца не можевме постојано да јадеме месо и моравме да штедиме, а кога баба ми ќе ни направеше нешто похувано веднаш трчавме...

Превкусна вечера, сите ќе сакате да ја пробате: вкусни лазањи приготвени...

Превкусна вечера, сите ќе сакате да ја пробате. Повеќе нема да купувате класични лазањи, овие ќе ги правите постојано бидејќи се неверојатно добри. Почнав...

РУЧЕК ЗА 15 МИНУТИ: Тестенини во многу вкусен сос од тиквички,...

РУЧЕК ЗА 15 МИНУТИ: Тестенини во многу вкусен сос од тиквички, идеално брзо зимско јадење кое го правам најмалку 2 пати седмично. Рецепт на...