Дома Тагови брз ручек со ќофте

Таг: брз ручек со ќофте

Наместо да обликувате ќофтиња, испечете сѐ во еден калап, па исечете,...

Ова е еден многу вкусен и економичен ручек кој се подготвува практично и без многу време поминато во кујна. Ќофтињата не се подготвуваат однапред...

ФАЛАФЕЛ ЌОФТИЊА: Во скапите ресторани се служат само по три, а...

Фалафел ќофтињата од наут се одлична замена за месните ќофтиња кои можете да ги јадете во посните денови. Традиционално се служат со хумус паста...

Oд вишокот мелено месо направив прекрасни ќофтиња, па ги прелив со...

Овој ручек со ќофтиња е неодолив на вкус, многу ни се допаѓа особено на мене и децата, па редовно го правам во најразлични варијанти....

Плескавици гарнирани со рендан компир во вкусен млечен сос, заситно јадење...

Сопругот сака да ги јаде овие плескавици 3 пати во неделата. Не ми е тешко да ги правам бидејќи и мене ми стана омилено...

Посен, евтин и економичен ручек: ќофтиња во доматен сос за во...

Посни ќофтиња во доматен сос. „Многумина од вас ми побараа да објавам некој посен рецепт кој ќе можете да го користите не само во...

МНОГУ ИМПРЕСИВНО: Ова ќофте ги надмина сите очекувања, мелено месо одозгора...

МНОГУ ИМПРЕСИВНО: Ова ќофте ги надминува сите очекувања, мелено месо одозгора наросено со кромид, кашкавал и јајце. Рецепт на Гурман ТВ. Ќофтe или полнети...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"