Дома Тагови брз рецепт

Таг: брз рецепт

Многу брз РОЛАТ ОБЛАНДА со фантастичен вкус – многу лесна...

Десертот е погоден за било кој дел од денот, за било која пригода. Мкусен е , брз и лесен. Потребни состојки: 3 јајца 200 г шеќер 250 г...

Колач со банани готов за 10 минути

Многу вкусен колач, лесно и брзо се приготвува. Потребни состојки: 300 г бисквити 3 пудинг од ванила 9 лажици шеќер 1 литар млеко 200 г путер или маргарин 4 лажици кисела...

Брз бисквитен ролат: превкусен а без печење и без голема мака,...

Потребни состојки за бисквит: 500 г мелени бисквити 2 полни лажици квалитетно какао или чоколадо во прав 100 г шеќер 1 ванилин шеќер (или неколку капки екстракт од...

МАК КОЛАЧ – мерки на чаша, се микса за 5 минути...

Прекрасен, брз и многу вкусен колач! Потребни состојки: Мерка е чаша од 250 мл 1 чаша масло 2 чаши шеќер (може да намалите и на 1 шолја, зависи...

КОЛАЧ ГОТОВ ЗА 5 МИНУТИ: купете бисквит сладолед и изматете шлаг,...

Ви се најавиле гости, а немате никаков колач подготвено? Не грижете се, бидејќи овој колач е готов за пет минути, а сигурни сме дека...

Вкусен колач – сè по ДВА, едноставно а вкусно!

Нешто вкусно а едноставно Потребни состојки: 2 јајца 200 г шеќер 200 мл масло 200 мл млеко 200 г мелени ореви 200 г гриз 200 г брашно 2 рендани јаболка 1 прашок за печиво 1...

Ролат во обланда готов за 15 минути, најбрзиот колач кој многу...

Потребни состојки: 2 листа обланди 300 мл млеко 400 г бисквити 150 г путер / маргарин 3 лажици шеќер 100 г чоколадо Може да се додаде една шака ореви, лешници, кокос...

Солен јогуртен колач – вкусен појадок набрзина и сите се задоволни

Кога ни се јаде нешто убаво, а набрзина, а во фрижидерот немаме којзнае што, тогаш за појадок го јадеме ова... Потребни состојки: 1 чаша (180 г)...

Брз и вкусен ручек од само три состојки

Вкусен и брз ручек ! Потребни состојки: 4 средни компири 1 поголема главица кромид 4 јајца маслиново масло сол и црн пипер Постапка: Компирот излупете го и исечкајте го на тенки кругови,...

Обланди за 7 минути: најдобриот и најбрзиот рецепт

Ова е најбрзиот рецепт за обланди кој постои. Потребни состојки за фил: 500 мл млеко 500 г шеќер 4 лажици брашно 1 јајце 100 г чоколадо 1 путер/маргарин Постапка: Сите овие состојки се...