Дома Тагови брз посен колач

Таг: брз посен колач

КОЛАЧ ЗА СЕКОЈ ДЕН: Посен пивски колач, мириса до соседната соба,...

Пиварките се едни од омилените колачиња, особено за време на постот. Економични се, лесно и брзи, па многумина си ги приготвуваат во текот на...

МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: Сочен и посен десерт кој се топи во уста...

Ова е рецепт за еден прекрасен и многу вкусен колач кој не треба да се заборави. Рецепт на нашите баби и мајки кои порано...

БРЗ, ЕВТИН, СОЧЕН: Прелиен колач со сок, премачкан со џем и...

Посните оранж коцки ги испробав на една слава и веднаш го побарав рецептот. Потоа ги правев за мојата слава и овој рецепт на Божиновски...

ПОСЕН КОЛАЧ СО ОРЕВИ, ЏЕМ И ПИВО: Можат да го направат...

Еден од најубавите посни колачи со ореви е токму оној кој се замесува со пиво. Сите состојки заедно се мешаат во една смеса која...

КОЛАЧИ СО ЈАБОЛКА: Многу вкусни, едноставни и економични, ако не ги...

Три рецепти за одлични колачи кои брзо се приготвуваат, а имаат освежителен вкус. Направете си ги во следна пригода кога ќе ви дојдат гости...

ПОСНИ ЛЕДЕНИ КОЦКИ: Бев ненаситна и морав да ги пробам, едноставен...

Откога почнав да постам, постојано сум ненаситна, ми се јаде чоколадо, салати, па едвај ги чекам божиќните празници. Кога го најдов овој рецепт за...

Ако имате малку време направете го овој ПОСЕН КОЛАЧ СО ВИШНИ...

Ова е еден од најубавите и најбрзите десерти кои некогаш може да ги направите. Целата подготовка одзема околу 10-тина минути, а ако сте вешти,...

Посен колач со џем од сливи и чоколадо – се подготвува...

Овој колач навистина е многу брзо се приготвува од состојки кои веќе ги имате дома. Тестото за бисквитот со рака го натапкувате во плехот...

ПОСЕН КОЛАЧ-МЕДЕНКА: Евтин, а многу вкусен, нема да ве остави рамнодушни...

Вака се прави медениот познат колач кој го правеа порано нашите баби и мајки за време на посните денови. Убаватa нота на медот го...

ПОСНО И ЕЛЕГАНТНО: Го направив за 5 минути, додека децата си...

Колачот е лесен и брз за подготовка, само се мешаат сите состојки и потоа се пече и се прелива со чоколадна глазура или едноставно...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"