Дома Тагови брз компот за зима

Таг: брз компот за зима

КОМПОТ ОД ЦРЕШИ СО ЦРНО ВИНО: Бев скептична, ама откаго го...

Кога пред некој ден го прочитав овој рецепт за компот од цреши во еден стар готвач за јадења со овошје, да бидам искрена, малку...

Кога јадете компот го лекувате цело тело: 2 рецепти со суво...

Компотот е многу вкусен и здрав напиток во текот на студениот период, бидејќи загрева, закрепнува и има одличен овошен вкус кој потсетува на летото....

Компот за зима без конзерванси од само 2 состојки, многу е...

Компот за зима без конзерванси од само 2 состојки, многу е вкусен, го јадеме уште првиот месец. Рецепт на Бојана од Бокина Кујна. Се...