Дома Тагови брз колач со розен кори

Таг: брз колач со розен кори

НАЈБРЗА ТОРТА-КОЛАЧ ЗА 10 МИНУТИ: Се топи во уста, за час...

Можеби сте слушнале за „Бела розенка“, колач или торта која се приготвува со купечки „розен“ кори и бел, нежен крем кој има неодолив вкус....

ПОСНА ТОРТА СО СУСАМ И ГОТОВИ КОРИ: На славата сите ме...

Cупер економична и вкусна торта која одлично се сече на коцки или квадари по желба, излегува во голема количина и совршена е за слави,...

Киндер Буено штангли со мелен лешник, без печење, само нареди и...

Чоколадни штангли со вкус на Киндер Буено. Децата ќе ги обожаваат овие чоколадни колачиња кои во нив имаат мелен лешник и бисквити. Овие штангли...

Солена посна торта со розен кори, брзо и вкусно декоративно предјадење...

Солена посна торта со розен кори, брзо и вкусно, декоративно предјадење идеално за посна слава. Рецепт на Лесно е да се готви. Солена посна...

Солена посна торта со розен кори, брзо и вкусно, декоративно предјадење...

Рецепт и видео презентација на “Лесно е да се готви” ( Lako je kuvati ) – Солена посна торта со розен кори. Декоративно, вкусно, ладно...

Коцки од портокал: Колач кој се прави за 10 минути, а...

Фото и рецепт: Дана Дробњак Потребни состојки: 500 г кори за розен торта. За фил: 400 г шеќер, 300 мл вода, 3 замрзнати портокали (без кора), 250 г маргарин/путер, 150 г...