Дома Тагови брз и вкусен колач со ореви

Таг: брз и вкусен колач со ореви

ОРЕВ ШТАНГЛИЧКИ: Уште се нарекуваат „колачиња-царски месец“ – колач полн со...

Oвие штанглички со ореви најчесто се наоѓаат на празничната и славската трпеза. Полнети со жолт крем и со многу ореви, претставуваат едни од највкусните...

МАГИЈА ОД 3 ЈАЈЦА – ОРЕВ КОЦКИ: Без миксер и без...

Најомилените колачи за правење се токму оние чиишто рецепти не бараат прецизно мерење на вага, туку сè се мери со чаша или лажица. Такви...

НАЈКРЕМАСТИОТ КОЛАЧ ВО СВЕТОТ: Комбинација од ореви, какао и ванила, се...

Ова е најкремастиот колач кој некогаш сте го пробале, а сепак содржи испечен бисквит со ореви и какао, а кремот е домашно приготвен од...

ТУРСКИ КОХ СО ОРЕВИ: Сочен и многу вкусен, се топи во...

Ова е еден од оние безвремени колачи кои ги приготвуваат и обожаваат сите генерации. Со текот на годините е добиена и верзијата на македонскиот...

СОЧЕН СТАРИНСКИ КОЛАЧ СО ОРЕВИ: Со мерки на лажица, готов е...

Ова е еден од оние многу вкусни колачи кои при секој залак се топат во уста. За да го подготвите колачот како мерка на...

Едноставен, сочен, старински колач со ореви и гриз (мерки со чаша)

Ова е еден од оние едноставните колачи со неодолив вкус, кој често се прави поради лесната подготовка. Во нашето семејство на пример, речиси секоја...

НАЈУБАВИОТ ПРЕЛИЕН КОЛАЧ БЕЗ БРАШНО: Толку сочен и вкусен каков што...

Толку сочен и вкусен колач што не може да се опише со зборови. Колачот не содржи брашно, а се состои од чоколадо, портокал и...

КОЛАЧ СО ОРЕВИ – ПОЛУМЕСЕЧИНКИ, рецепт кој не одзема многу време,...

КОЛАЧ СО ОРЕВИ - ПОЛУМЕСЕЧИНКИ, рецепт кој не одзема многу време, а им успева на сите. Рецепт на Рада од каналот „Радине Послатице“. Вкусен...

ДОДЕКА ТРЕПНЕШ, ЦЕЛИОТ СЕ ИЗЕДЕ: Колач со ореви, кекси и чоколадо

Колачот веднаш се разграбува штом ќе го принесам на маса. Буквално никој не може да му одолее, но и како би можел, ако се...

Највкусниот колач кој сум го пробала, го правев пред 20 години,...

Рецепт на Катица од just.katebake. Ова ми е еден стар рецепт, го правев пред 20 години и остана заборавен. Многу е вкусен што денес...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"