Дома Тагови брз и сочен колач со ореви и чоколадо

Таг: брз и сочен колач со ореви и чоколадо

КОЛАЧ СО ОРЕВИ – ПОЛУМЕСЕЧИНКИ, рецепт кој не одзема многу време,...

КОЛАЧ СО ОРЕВИ - ПОЛУМЕСЕЧИНКИ, рецепт кој не одзема многу време, а им успева на сите. Рецепт на Рада од каналот „Радине Послатице“. Вкусен...

Сигурно не сте јаделе подобар посен колач од овој – Бабин...

„Ова е еден од најубавите сочни и посни колачи, сигурно не сте јаделе подобар од овој“, вели Јелена Петровиќ од Бабината кујна. После првиот...

Титов колач: Десерт со чоколадо и ореви

Фантастичен колач преполн со ореви и чоколадо. Се нарекува Титов колач или Титова торта, веројатно затоа што бил негов омилен колач. Лесно се приготвува...

Брз и сочен колач со ореви и чоколадо

За оние што имаат трпение – нека почекаат колачот да излади, а за нас останатите – ќе си го „скубнуваме“ така уште додека е...