Дома Тагови брз чизкејк

Таг: брз чизкејк

ГЕРМАНСКИ ЧИЗКЕЈК СО КРЕМАСТА ТЕКСТУРА: Вкусот на ванила го прави неодолив

Германскиот чизкејк „Käsekuchen“ се подготвува малку поразлично од оној кој е познат на нашите простори. Првата разлика е тоа што кората се пече, за разлика...

Совршен Нутела чизкејк со неодолив вкус: Без печење и без желатин,...

Чoколадниот чизкејк со Нутела е многу лесен да си го направите, бидејќи е полесна варијанта за нешто благо кога ќе ви дојдат ненадејни гости,...

Ако имате малку млеко и лимон, спремете го овој колач, маж...

Повеќето луѓе летно време сакаат да јадат нешто што ги освежува, со цитрусен вкус или нешто со бобесто овошје. Секако чоколадните торти и колачи...

НАПОЛИТАНКИТЕ ПРЕЛИЈТЕ ГИ СО ГЛАЗУРА и ќе го направите најубавиот колач...

Измешајте неколку наполитанки со Нутела илии некој крем по ваша желба и ќе се воодушевите од резултатот. Ништо подобро не сум пробала во последнава...

КАПУЧИНО ТОРТА ЗА 10 МИНУТИ: Богат фил со неодолив вкус

Многу вкусна торта која речиси целата е кремаста. Доколку го сакате вкусот на плазма и капучино, тогаш сигурно ќе ви се допадне оваа торта....

МЛЕЧНО ЧОКОЛАДЕН ДЕСЕРТ: Без печење, за 5 минути е готов –...

Овој колач се подготвува во помал калап за торти со обрач 18 см, па доколку сакате поголема торта, тогаш сразмерно зголемете ги состојките. Колачот...

ЧОКОЛАДНА ТОРТА ОД 4 СОСТОЈКИ КОЈА НЕ МОРА НИ ДА СЕ...

Да се направи домашна торта и притоа да биде вкусна и убаво да изгледа, мора да се признае - претставува вистински предизвик. Пред сè...

ТОРТА ЗА 30 МИНУТИ: Дефинитивно една од најдобрите кои сум ги...

Оваа торта ја правев повеќепати и секогаш излегува супер, со овој рецепт не можете да погрешите. Ја правев со домашни капини, брусници, малини и...

НЕЖЕН КОЛАЧ ОД МАЛИНИ: Целиот е кремаст и се топи во...

Доволно е само еднаш да го пробате, по првиот залак ќе се вљубите во тој кремаст, мазен, овошен вкус... А како само неодоливо мириса!...

Брз и освежителен колач без печење, со лесен свиленкаст крем и...

Рецепт и видео презентација на Мои Домашни рецепти – Брз колач без печење Ова е еден вид на брз чискеј за кој нема потреба од...