Дома Тагови бронхитис

Таг: бронхитис

Стар народен лек за чистење на белите дробови – како нови

Сигурно знаете дека боровата шума е мевлем за белите дробови, а дознајте што сè може да направи чајот приготвен од борови иглички. Како за...

Лек за пневмонија, бронхитис и сите респираторни болести – според билкарот...

Ова е доста стар народен лек кој нашите предци го употребувале секогаш кога ќе се соочеле со некакво воспалително заболување на респираторниот тракт. Иако...

Ова е лекот кој најмногу ми помогна кога имав бронхопневмонија проследена...

За читателите на НМД.мк нашата драга Марија Лазарова го сподели природниот лек кој најмногу и помогнал кога била болна од бронхопневмонија, проследена со опструктивна...

АКО ИМАТЕ ПРОБЛЕМ СО БЕЛИТЕ ДРОБОВИ: Овој руски природен лек со...

Ако имате проблем со чести респираторни инфекции, астма, бронхитис или пневмонија, облогите од зелка и мед дефинитивно ќе ви помогнат во лекувањето. Ова е...

СПАС ЗА БЕЛИТЕ ДРОБОВИ: Домашен чај за респираторни заболувања, лек за...

Кога станува збор за лекување на респираторни проблеми, му нема рамен и се набројува меѓу најдобрите билки кои помагаат да се исчистат белите дробови...

Лек за бронхит и други состојби, рецептот ми го побараа и...

Терапијата со овој домашен природен лек трае три седмици, меѓутоа најдобро е да се испијат три дози. Кога завршувате со првата доза, втората треба...

Искуство: После 7 дена се повлече бронхопневмонијата со овој лек, а...

I РЕЦЕПТ Лек за чистење на белите дробови кој помага за бронхит, пневмонија и други воспалителни болести на белите дробови. Откако за првпат го објавивме...

Природен лек за бронхит и кашлица кој ја разредува и топи...

Доколку постојано кашлате, имате отежнато дишење и болка во градите најчесто станува збор за честа болест на респираторниот систем. Во повеќето случаи, нема да...

Нашите баби си знаеја најдобро како да лекуваат белодробни болести и...

Голем број страдаат од белодробни заболувања како астма, бронхитис и разни видови кашлици. Инфекциите, алергиите и пушењето може да предизвикаат одреден тип на белодробни...

Мед и босилек: да не се создаваат камења во бубрези, против...

ТЕМПЕРАТУРА И НАСТИНКИ При високи температури се пие чај од босилек подготвен од листовите. Една лажица сув босилек се прелива со 250 мл врела вода,...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"