Дома Тагови Божиќна торта

Таг: Божиќна торта

ПРАЗНИЧНА ТОРТА ЗА 15 МИНУТИ: Кремаста и неодолива, без брашно и...

За претстојните празници направете кремаста и неодолива торта за чија подготовка нема да одвоите повеќе од 15 минути. Ништо не се пече, а готвењето...

БОЖИЌНА ТОРТА, ГОТОВА ЗА НЕКОЛКУ МИНУТИ: Многу кремаста и сочна, нема...

Чоколадната торта е една од најпосакуваните за Божиќ, особено кога завршуваат посните денови. Направете си ја оваа богата и боемска торта со многуслоен фил...

„На сопругот ова му е омилениот колач“: Брза торта и многу...

Пред многу години на една телевизиска емисија беше претставен овој рецепт за свечена торта која според состојките е осмислена да носи среќа во домот...

БОЖЕСТВЕНА ТОРТА ЗА БОЖИЌ: Без печење и брзо е готова, се...

Убава кремаста торта која се приготвува со пудинг и чоколадо. Постапката е брза и едноставна, а резултатот е божествен. Тортата е прикладна подеднакво и...

Оваа божиќна торта со ореви е најдоброто нешто што сум го...

Рецепт на Катарина. Оваа торта е најдобрата која постои и затоа обично ја приготвуваме за Нова година, за да ја направиме оваа ноќ уште...

БОЖИЌНА ТОРТА – Едноставно е совршена, со кандирано овошје, во неа...

БОЖИЌНА ТОРТА – РЕЦЕПТ 1. Едноставно е совршена, нема што многу да се зборува, во неа се ужива. Фото и рецепт: Линда – Божиќна...

БОЖИЌНА ТОРТА – Едноставно е совршена, нема што многу да се...

Фото и рецепт: Линда - Божиќна торта со неодолив мирис и многу суво и кандирано овошје. По избор можете да користите овошје какво што...