Дома Тагови Божиќна погача

Таг: Божиќна погача

ВЕСЕЛА ПОДАРОК ПОГАЧА И ВИНО: Идеална за сите слави и собири...

Украсните погачи можеби изгледаат комплицирани за подготовка, но мирисот и вкусот не се споредуваат со ниеден друг леб или пита. Оваа погача која се...

ЦВЕТНА ПОГАЧА – ЛЕБ: Овој рецепт е стар 9 години, за...

Рецептот е едноставен и лесен, па можете да го приготвувате секој ден, за појадок, ручек или вечера. Се добива прекрасна, мека како памук погача...

РАСКОШНА ЛИСНАТА БОЖИЌНА ПОГАЧА: за среќа, здравје и бериќет во новата...

РАСКОШНА ЛИСНАТА БОЖИЌНА ПОГАЧА: за среќа, здравје и бериќет во новата година. „Здраво, денес со вас сакам да споделам еден рецепт за превкусна лисната...

БОЖИЌНА ПОГАЧА – детално опишан рецепт – мора да успее

Потребни состојки: 250 мл млеко 250 мл јогурт 100 мл масло 2 јајца 2 рамни лажички сол 2 лажички шеќер 15 г квасец 2 лажички брашно околу 900 г брашно тип 400 и уште: 2...