Дома Тагови болки во желудник

Таг: болки во желудник

Природен напиток кој го лекува желудникот и ги смирува болките и...

Ако често ве боли желудникот добро е да посетите лекар и да проверите која е причината за болките. Во меѓувреме, можете да го приготвите...

Со денови ме мачеше киселина во желудникот, но кога пријателката ми...

Од архивите на НМД: Рецепт за сок кој се пие против желудочни проблеми и ждригавица. Овој природен лек е многу ефикасен кој го објави...

Вино со мед и прополис за болки во желудник и чистење...

Пригответе ја следната смеса. Потребни состојки: 20 г издробен прополис 50 г сув лист од пелин (artemisia absinthium) 200 мл алкохол 70% од аптека 150-200 г мед Постапка: Во стаклено шише...

Најдобриот лек за гастритис – овој чај прави чудо!

Голем дел од светската популација има тегоби од некој хроничен дигестивен проблем кој тешко или речеиси е невозможно да се лекува. Гастритисот може да...

Лековита ракија од камилица за здравје, против грип и настинки, одлична...

Камилицата (Мatricaria chamomilla) била ценета лековита билка уште во стариот век во древен Египет, Грција и Рим. Хипократ, Диоскорид, Гален и други лекари од...

Ако имате БИЛО КАКВИ ПРОБЛЕМИ со ЖЕЛУДНИКОТ, овој лек ќе ви...

Кумис е напиток кој важи за најдобар руски народен лек кој ја регенерира слузокожата на желудникот: Потребни состојки: 1 чаша вода 2 лажици мед 2 лажици кефир 1 литар...

Долго имав проблеми со желудникот, кога го испив ОВА конечно проблемот...

Со денови ме мачеше киселина во желудникот, но кога пријателката ми го направи овој напиток и ми го даде да го испијам – конечно...

Стар рецепт од баба ми за болки во стомакот, од 1962...

Ова е еден стар рецепт на мојата баба. Го напишала на лист уште во 1962 година. Многу е ефикасен и спречува и смирува болки...