Дома Тагови болки во врат

Таг: болки во врат

ФИЗИОТЕРАПЕВТ покажа што треба да се направи кога имате БОЛКА ВО...

Физиотерапевтот Лазар Јовановиќ во својата видеопрезентација покажа дека секој може да одвои 5 минути од своето време и да си помогне во олеснување на...

Ако ви е смачено од брчките на вратот и виснатата кожа,...

Од античко време, човекот користел лековити билки во исхраната, истовремено учејќи каков ефект имаат врз организмот. Нашата модерна ера има извонредно добри биохемиски лекови...

4 минутна вежба за намалување на вратната грпка и исправање на...

Вратната грпка претставува чест деформитет на 'рбетот кој може да се развие и кај мажи и кај жени, но повеќето статистики докажуваат дека вратната...

Физијатар објаснува кога да се користи топлиот, а кога ладниот гел...

Доктор Драган Миловиќ, физијатар објаснува дека за болките предизвикани од ишијас, никогаш не треба да се користат топли гелови. Повеќе од 40% од населението со...

Овој домашен лек целосно го обновува ‘рбетот: Ќе заборавите на болки...

Ако ве мачат болки во грбот, време е да го испробате овој домашен лек кој целосно го обновува организмот и ги регенерира зглобовите и...

Доколку имате болки во вратот и рамениот појас, јавете се на...

Доколку имате чести болки во вратот и чувствувате напнатост во оваа мускулатура консултирајте се со физиотерапевтите од клиниката Жан Митрев и закажете си третман...

Болката во грбот и зглобовите е поради блокада на крвта: Познат...

Признат експерт вели дека најчести пациенти му се луѓе кои работат во канцеларии, односно оние со седентарен начин на живеење. Доктор Сергеј Бубновски е руски...

Лек за вкочанетост и болки во грбот од провев и дигање...

Болки во грбот и вкочанетост после настинка од провев или подигање терет ги мачат голем број луѓе на планетата, а во Русија измислиле креативен...

Лек за болки во грбот, вратот, плешките, колковите- почнете уште денес!

Дегенерацијата на еден или повеќе интервертебрилни дискови на ’рбетот се нарекува дископатија, состојба која може да биде болна и да влијае врз квалитетот на...