Дома Тагови болки во колено

Таг: болки во колено

КОЛЕНАТА ВИ ЧКРИПАТ И ПОТПУКНУВААТ – Прв знак за сериозна состојба...

Постарите луѓе кои слушаат звуци кои потсетуваат на кликнување, потпукнување или чкрипење (крепитации) во или околу зглобовите на коленото имаат поголема веројатност да развијат...

ЕФИКАСЕН ПРИРОДЕН ЛЕК ЗА КОЛЕНО: Се користи 10 дена, двапати дневно

Б олката во коленото може да настане порада најразлични причини. Mоже да потекнува директно од зглобот или од околните тетиви и мускули. Може да...

ЕСЕНСКИ ЛЕК ЗА БОЛНИ ЗГЛОБОВИ: Секоја куќа треба да го има

Дивите костени може да се најдат насекаде, наесен: во паркот, градините, училишните дворови, па дури некогаш и пред вашиот дом. Тие наликуваат на мазни,...

За еден ден болките во коленото изчезнале: Оваа пресреќна жена со...

Болките во колената и зглобовите се проблем што засега многу луѓе ширум светот. Иако главно се јавува во старост, заради стареењето на лигаментите и...

Природен лек за болки во зглобовите и колената: Мајка ми веќе...

‘Ркулците од компири не се јадат и обично се отстрануваат, а доколку тие многу пораснале, компирите веќе не се употребливи и истите ги фрламе....

Природен лек за постојаната болка во коленото и обновување на ‘рскавицата

Доволно е само еднаш во животот да почувствувате болка во коленото и веднаш ќе ви биде јасно колку е сериозна таа состојба. Болките во...

Зошто нè болат колената кога се менува времето: Еве како може...

Ова е вистинкиот совет за сите оние кои мака мачат со болка во нозете кога нагло се менува времето. Кога е ладно, дождливо или на...

Повреда на менискусот – кога треба да се оперирате и колку...

Менискус е ‘рскавица која се наоѓа помеѓу натколеничната и потколеничната коска, и претставува дел од зглобот на коленот. Има амортизирачка функција. Здравиот менискус е цврст...

Артроза на колено: Што кога зглобот не сака да ве слуша?...

Ако при одот ве мачат силни болки, а коленото “не ве слуша”, применете методи за обновување на оштетената рскавица и сопрете го уништувањето на...

Чудо! Се намачкав од смесата и веднаш ми помина болката во...

Рецептот ни го испрати нашата читателка Блага. Поради хронични болки во коленото таа побарала помош во природната медицина и пронашла еден рецепт кој го испробала...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"