Дома Тагови богата торта

Таг: богата торта

Оваа торта ми трае по цела недела од што е голема,...

Oваа богата торта е една од тортите која е идеална за сите прилики и со која нема да погрешите. Тортата е голема и многу...

ПАНЧО ТОРТА – Најпозната и нереално вкусна, се прави многу брзо...

Панчо тортата е една од најпознатите, богати торти која се послужува за родендени, слави и други значајни прослави. Се прави навистина лесно, така што...

БОГАТ СТАРИНСКИ КОЛАЧ СО ОРЕВИ: Крцкава, кремаста и со неодолив вкус,...

Оваа торта-колач порано се приготвува за специјални пригоди, зашто е свечена и за нејзино приготвување се користат десет јајца. Порано важено правилото: „колку повеќе...

РОЈАЛ ТОРТА: Една од најубавите торти без брашно, се топи во...

Ова е една од поубавите торти чиј рецепт е запишан, едноставно е прекрасна, не е комплицирана и се приготвува од најобични состојки кои сите...

ЧЕМБЕРЛЕН ТОРТА: Фантастична торта чиј вкус е незаборавен – прогласена за...

Фантастична торта чиј вкус е незаборавен. Грилијаш лешници, ореви, чоколадо и путер, овие состојки гарантираат уживанција за непцето. Моите веднаш после првиот залак рекоа...