Дома Тагови благи ружички

Таг: благи ружички

НЕОДОЛИВИ РУЖИЧКИ СО ЏЕМ И ОРЕВИ: Вкусот ќе ве врати во...

Нема ништо повкусно од старинските колачи кои се приготвуваат со маст, путер или маргарин, а се филуваат со ореви и џем, а одозгора се...

Најубавите старински колачи – ванилици со форма на ружички полнети со...

Нема ништо поубаво од старинските колачи за ванилици кои се приготвуваат со маст, путер или маргарин, а се филуваат со ореви или џем. Валкани...

Ружички попарени со млеко, мирисаат многу убаво, се топат во уста!

Потребни состојки: 300 г брашно 3 жолчки малку сол малку рендана кора околу 100 мл млеко 20 г квасец За фил: 100 г путер 100 г шеќер 1 ванилин шеќер За прелив: 100 мл млеко 1 лажица...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"