Дома Тагови бисквитна торта

Таг: бисквитна торта

ЕДНОСТАВНА ТОРТА СО БИСКВИТИ И КРЕМ: Сите ја посакуваат – евтина,...

Оваа торта е толку многу вкусна бидејќи е едноставна, нема комплицирана подготовка и долгочасовно седење во кујната. Со оваа торта не може да згрешите...

ЕВТИНА ТОРТА СО КРЕМ БАНАНЧИЊА: За помалку од 10 минути е...

Кога ви се јаде нешто слатко, но не премногу слатко како што се шербетните колачи и десертите полни со путер, или пак, ви се...

ГОТОВ Е ЗА НЕКОЛКУ МИНУТИ: Ванила колач со бисквити, без печење

Ова е еден од најбараните рецепти, зашто колачот освен што брзо и многу лесно се приготвува, исто така е многу вкусен и освежителен. Буквално...

Немав ресани, па тортата ја направив со сечкани банани: Мајка ми...

Торта без печење, готова е за 10 минути, единствено што се чека е да се стегне во фрижидер. Многу вкусна торта со банани која...

ЗА ОВОЈ КОЛАЧ СИТЕ ЗБОРУВААТ И ГО ФАЛАТ: Прелијте ги бисквитите...

По рецептот на Алекс, подгответе го еден од најубавите десертни ролати со чоколадо и јатки. Вкусот е кремаст и многу сочен, а ролатот се...

ЧУДО-ТОРТА ЗА 5 МИНУТИ, ОД 5 СОСТОЈКИ СО ВРВЕН ВКУС, кој...

Пробајте го рецептот на Валентина Машковиќ за здрава и брза торта без печење која се подготвува од само 5 состојки. Тортата е толку многу...

НАЈЛЕСНАТА ТОРТА ШТО СУМ ЈА НАПРАВИЛА: Ви требаат бисквити, пудинг и...

Рецептот го добив пред 5 години кога при една пригода имав можност да ја пробам тортата за првпат. Бев воодушевена од вкусот и прашав...

Брза торта со малини и плазма – без печење и без...

Оваа торта е многу вкусна, едноставна и брза! Кога ќе ви се пријаде нешто слатко, ви го препорачувам овој десерт. Овошјето можете да го...

ТОРТА ОД КЕКСИ: Сите состојки измешајте ги во еден сад и...

Има ли нешто поубаво од освежителна торта во топлите денови. Рецептите за брзи торти кои се приготвуваат буквално за 5-10 минути се најомилените, бидејќи...

НОВАТА БИСКВИТНА ТОРТА БЕЗ ПЕЧЕЊЕ: Предизвика восхит кај гостите и сите...

За роденденот на ќерка ми сакав да порачам торта со принцезата Елса од анимираниот филм „Frozen“. Таа го обожава овој лик и речиси целиот...