Дома Тагови бисквитен колач без печење

Таг: бисквитен колач без печење

БИСКВИТЕН КОЛАЧ ЗА 5 МИН: Само излејте го чоколадото врз кексите,...

Кога сакате да се засладите со некој вкусен и лесен десерт кој ќе го направите за 5 минути, тогаш запишете си го рецептот на...

Првиот пат не стигнав да го сликам, па го направив уште...

За сите обожувачи на слаткиот вкус, ова е рецепт за колач на кој никој не може да му одолее. За овој колач не ви...

EКОНОМИЧЕН КОЛАЧ: 3емете неколку јаболка, ореви и бисквити, тоа е сѐ...

Бисквитните колачи се едни од омилените старински колачи кои нашите мајки и баби ги подготвувале уште многу одамна. Овој олеснителен рецепт не бара многу...

ДЕСЕТ МИНУТИ КОЛАЧ СО БИСКВИТИ И ЧОКОЛАДО: Едноставна и евтина варијанта...

Брз десерт со бисквити и чоколадо кој се прави додека трепнете. Овој непечен колач припаѓа помеѓу најстарите колачи кои некогаш се подготвувале и се...

СО 5 ЈАБОЛКА НАПРАВИВ КОЛАЧ КОЈ ПОТСЕТУВА НА СТАРИНСКАТА РЕСАНА ТОРТА,...

Нема кој не ја пофалил старинската ресана торта која сите ги воодушевува уште при првиот залак. Домаќинките ја сакаат поради лесната подготовка и тоа...

ОВОЈ КОЛАЧ Е ПОДОБАР И ОД РЕСАНА ТОРТАТА: Се прави од...

Јафа тортата, или како што ја нарекуваат „ресана тортата“ е многу честа торта на славските трпези. Љубителите на чоколадото ѝ се поклонуваат, а домаќинките...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"