Дома Тагови бигор

Таг: бигор

ПОДОБРА ОД ОЦЕТОТ И СОДА БИКАРБОНАТА: Оваа намирница нема што не...

Има благ и пријатен мирис во кој ќе уживате по чистењето, за разлика од xемикалиите кои се достапни во сите продавници. Ако ви здосади упорното...

СРЕДСТВО ПОДОБРО ОД ДОМЕСТОС: ОТСТРАНУВА ДАМКИ И БИГОР – Рецепт за...

Нечистотијата во бањата и кујната лесно можете да ја исчистите со производ направен од состојки кои веројатно ги имате дома - еве како да...

0ДВ0Д0Т ВИ СМРДИ ШТ0М ПАДНЕ Д0ЖД? Сипете мешавина од 2 состојки:...

Понекогаш од одводите започнува да се шири непријатна миризба, а особено се засилува после дождливо време. Ова се случува како резултати на разни видови нечистотии...

Подобар начин за чистење на бањата од овој, сигурно не сте...

Ова е најдобриот трик за чистење бања за кој некогаш сте слушнале: Една состојка која ја имаме сите дома во кујната може да отстрани...

ВЕЧЕРВА СТАВЕТЕ ТАБЛЕТА ВО ВЕЦЕ ШОЛЈАТА: Сите траги од бигор и...

Таблетите за машинско перење на садовите се исклучително добро средство за чистење, а можат да ви бидат од голема корист, иако дома немате машина...

ЗА ЧИСТА И СЈАЈНА ЧЕШМА БЕЗ БИГОР: Направете „облоги“ од 2...

Здраво на сите. Сакам со вас да споделам и тестирам еден метод за чистење на бигорот од чешмата кој неизбежно, со текот на времето...

Ако се нафатил бигор на ВЦ шолјата, еве како најлесно ќе...

Обично кога подолго време отсуствуваме од дома, кога ќе се вратиме ја затекнуваме ВЦ шолјата во неред, со нафатен бигор и мувла. Ова често...

За сите практични домаќинки: го раствора бигорот и нечистотијата од машината...

Дали некогаш ви се случува да ги извадите испраните алишта од машина, а да не ви мирисаат на чисто и убаво_ Една од причините за...

Ја исчистила бањата за само 3 минути, овој трик е 10...

Овој домашен чистач функционира перфектно. Многу е едноставен и лесен за приготвување. Се прави во само неколку чекори. Потребни состојки: 1 шолја алкохолна киселина 1 шолја течен...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"