Дома Тагови бибер

Таг: бибер

Секогаш ставам една лажичка црн пипер во машината за перење, а...

Речиси секогаш она што е генијално, всушност е многу едноставно. Состојките кои ги „сакаат“ алиштата се многу евтини и достапни, па може секој да...

Ина: Овој напиток ме подига од постела кога сум настината –...

Рецептот е народен и се користи за обични сезонски вирози или настинки. Ако ви се случи навистина да бидете многу настинати и со температура, а...

Полнети пиперки со рендана зелка

Фото: Родна Трпеска Рецепт: Лена Стојковска Потребни состојки: 4 +- кг пиперки 3 кг зелка ситно рендана или дробена 2 литри вода 2 чаши шеќер 1 ½ чаша сол 750 мл алкохолна...

Тава со месо, бамја, тиква, цвекло и печурки

Фото и рецепт: Гордана Клисарова Ова е мојата верзија а вие можете нешто да додадете или одземете по желба. Истото важи и за количините на...