Дома Тагови берни колач

Таг: берни колач

Класичен рецепт за Велигден: Нема поголема радост кога куќата мириса на...

Традиционално милибродот или козињакот се приготвува за Велигден. Има толку фантастичен вкус и малку се издвојува од класичната подготовка на милиброд бидејќи има помека...

БАРНИ КОЛАЧ: На децата им е омилен, а многу е едноставен...

Ние го обожаваме овој колач. Нешто толку сочно, а едноставно и фино одамна не сум направила. Многу се воодушевив со овој рецепт. Дури, некогаш...