Дома Тагови бела торта

Таг: бела торта

СТАРИНСКИ РЕЦЕПТ ЗА ЕГИПЕТСКА ТОРТА: Филовите се многу вкусни, а пандишпанот...

Доколку не сте ја пробале старата египетска торта, време е да си ја направите. Се подготвува од два филови и еден пандишпан, а се...

ЃУРЃИНА ТОРТА: Лесна овошна торта, целата е мека како снегулка, а...

За сите љубители на лесните торти кои освежуваат, оваа ќе им биде број еден. Целата е мека како снегулка, а сепак убаво се сечат...

БЕЛА СТАРИНСКА ТОРТА: Полн погодок од едно јајце, јогурт и чоколадо,...

Белата старинска торта порано се правеше со 24 јајца и беше најпознатата торта која ја правеа нашите баби и прабаби. Многу е раскошна и...

ЈОГУРТ ТОРТА ЗА 5 МИНУТИ: Освежителен колач кој не се пече

Лесните летни колачи и торти се нешто што сите го сакаме, а ние ви предлагаме да приготвите „јогурт торта“ со малини или јагоди или...

БЕЛА ТОРТА: наместо со 24, оваа торта се прави со 1...

Сите ја сакаме раскошната бела торта која се прави со 24 јајца, но сега имам еден 10 пати полесен рецепт за слична верзија на...

ТОРТА БЕЛ АНГЕЛ: Домашна, со едноставни состојки, а толку нежна и...

Кога ја пробав оваа торта толку многу ми се допадна што веднаш побарав рецепт. Истото се случува со сите мои пријатели на кои ќе...

Највкусната кремаста плазма торта што некогаш сум ја направила, а излегуваат...

Рецепт и видео презентација на Силванина кујна. Оваа плазма торта е неодоливо кремасто задоволство. Морам да споменам дека оваа торта е посебно популарна во моето...

Не се пече и многу брзо се приготвува – Торта БЕЛ...

Рецепт и видео прилог на Бокина Кујна: Торта Бел ангел (Бела торта). За тортата е потребно да купите готови розен кори од продавница кои се...

Освежителна БЕЛА ТОРТА – за сите што го сакаат вкусот на...

Оваа торта е лесна и освежителна, со богат вкус на кокос. Уште се нарекува и Кокос Хавана торта, за вистинки кокосољубители. Можеби делува комплицирано...

Кремаста торта – толку вкусна и сочна што корите воопшто не...

Освежителна, не е многу тешка, се топи во уста. Потребни состојки: 10 белки 500 г шеќер 2 лажички лимонов сок За фил 1: 10 жолчки 5 лажици шеќер 5 лажици брашно 500 мл...