Дома Тагови баница

Таг: баница

Питава само што ја гледам – лиги ми течат! Баница со...

Потребни состојки: 500 г брашно 1 лажичка сол 4 лажици масло 260 мл млака вода За фил: 400 г свежо сирење 150 г јогурт 3 јајца Сол по вкус Постапка: Во брашното додадете сол и...

Домашни банички – корисни трикови за сите домакинки

Потребни состојки: 360 г брашно 180 мл млеко 1 јајце 8 г прашок за печиво 50 мл масло 1/2 чајна лажичка сол За наросување: 150 г густин 50 г брашно Постапка: Брашното и прашокот за...

Зелник со праз и баница со месо – нешто што нема...

Фото и рецепт: Тања Стаменковска ЗЕЛНИК СО ПРАЗ / ТЕГНЕТА БАНИЦА СО МЕСО Брашно по потреба, малку сол и малку квасец, се замесува со вода. Постапката...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"