Дома Тагови банана сплит ролат

Таг: банана сплит ролат

Банана сплит торта која не се пече – сон за сите...

Нема многу работа околу овој колач и навистина е извонреден. Вистинско пролетно освежување кое се топи во уста! Ако почна многу да ви се...

Ова е најдобриот рецепт за БАНАНА СПЛИТ РОЛАТ – после овој...

Многу вкусен ролат кој потсетува на сладолед. Потребни состојки: 6 јајца 2 лажици врела вода 150 г шеќер во прав 60 г брашно 50 г мелени ореви 1 ванилин шеќер За фил: 400...

Банана сплит ролат

Потребни состојки: 6 јајца 2 лажици врела вода 150 г шеќер во прав 60 г брашно 50 г мелени ореви 1 ванила шеќер За фил: 400 мл млеко 1 пудинг од ванила 200 г...