Дома Тагови Банана диета

Таг: Банана диета

Кората од банана е полековита од самиот плод, следниот пат не...

Кората од банана има бројни лековити својства. Изобилува со витамини, минерали и антиоксиданси. Но, најчесто секогаш после јадењето банана, кората се фрла. Искуствата на...

УТРИНСКА БАНАНА ДИЕТА: Ако вашата цел биле 5 килограми, тогаш набавете...

Утринската диета со банана дава ветувачки резултати. За првпат оваа д иета беше промовирана од познат јапонски нутриционист, а поради ефикасноста и видливите резултати,...

После ова, никогаш повеќе нема да ја фрлате кората од банана,...

Кората од банана има бројни лековити својства. Изобилува со витамини, минерали и антиоксиданси. Но, најчесто секогаш после јадењето банана, кората се фрла. Искуствата на...

Нова ЈАПОНСКА диета со банани: за 7 дена се слабеат 5...

Доколку планирате да ослабите, потребно е да го редуцирате внесот на намирниците, а секако и да го намалите внесот на шеќери, па дури и...